Groot rijbewijs en DM2
Hallo allemaal,
Ik heb onlangs een medische keuring gehad voor rijbewijs C en tot mijn verbazing had ik een te hoge glucose waarde. Dit was natuurlijk schrikken en de timing kon niet slechter aangezien ik de keuze heb gemaakt voor een carriere switch na een ellendige burn-out waarvoor ik dit rijbewijs nodig heb.
Nu heeft mijn vader ook DM2 dus ik ben niet geheel onbekend hiermee. Dus meteen de glucosemeter van paps geleend en 4 dagen achtereen een 7-punts curve gemaakt. Waardes schommelen tussen 6.1 en 13.5 afhankelijk van tijdstip en wat ik gegeten heb.
Vanochtend heb ik via de huisarts een buisje bloed afgegeven en daar krijg ik morgen de uitslag van. Ik ben heel benieuwd. Het liefst zou ik natuurlijk zonder medicijnen de waardes onder controle krijgen. Ik besef me heel goed dat ik de laatste maanden ongezond geleefd heb, geen structuur in mijn leven heb gehad en ik snoepte er stevig op los. Maar we zijn op de goede weg ; de coca cola is in de zomer verbannen, ik ben gestopt met roken in februari en we gaan geregeld met de mountainbike erop uit. De vraag is natuurlijk in hoeverre de waardes dalen als ik mijn dieet aanpas en weer enige structuur in mijn leven krijg.
Wat betreft het rijbewijs C vraag ik mij iets af. Stel ik heb straks rijbewijs C met lichte medicatie en het rijbewijs is 3 jaar geldig. Na 3 jaar krijg ik de herkeuring en de nuchtere waardes zijn zodanig laag, kan het rijbewijs dan 5 jaar geldig worden? Of blijf je bij CBR altijd aangemerkt staan als diabeet, ongeacht de waardes/medicatie? Zijn hier mensen die eerder met dit bijltje hebben gehakt ?
Bedankt voor jullie antwoord.
-
Miesjel Schreef:
22 december 2021 om 19:23
Wat betreft het rijbewijs C vraag ik mij iets af. Stel ik heb straks rijbewijs C met lichte medicatie en het rijbewijs is 3 jaar geldig. Na 3 jaar krijg ik de herkeuring en de nuchtere waardes zijn zodanig laag, kan het rijbewijs dan 5 jaar geldig worden? Of blijf je bij CBR altijd aangemerkt staan als diabeet, ongeacht de waardes/medicatie? Zijn hier mensen die eerder met dit bijltje hebben gehakt ?Volgens mij, maar raadpleeg ook andere bronnen:
Diabetes wordt over het algemeen gezien als een chronische ziekte die niet geneest. Hier zitten natuurlijk wat kanttekeningen aan, maar over het algemeen is het zo dat als diabetes is vastgesteld je wel een verbetering kunt bereiken, maar eigenlijk altijd wel een risico blijft lopen. Het CBR gaat dan (volgens mij) ook uit van dat de chronische ziekte aanwezig blijft en dat hoewel er een verbetering kan optreden er ook een verslechtering kan optreden. Voor het normale rijbewijs hebben ze daarom ook een termijn van 5 jaar. Voor groot rijbewijs zijn ze strenger en vereisen ze een keuring om de 3 jaar.
Nogmaals hierop ken ik geen uitzonderingen.Ben
-
Groot rijbewijs en diabetes is een groot probleem ivm keuringen en het cbr. Het gewone rijbewijs wordt 5 jaar verlengt, vrachtwagen 3 jaar met ook nog eens elke keer een keuring arbodienst.
Dus als je bv net je auto en vrachtwagen rijbewijs samen verlengt hebt moet je na 3 jaar je vrachtwagen weer verlengen, dan na 2 jaar weer je auto, dan na 1 jaar weer je vrachtwagen etc, je blijft dus constant bezig je rijbewijzen te verlengen.
In het geval van Miesjel vraag ik me af of die waardes zo slecht zijn dat die reden zijn om problemen te geven voor de arbodienst, zoniet dan zou ik er niks over zeggen tegen het cbr.