Home Forums Lichamelijke complicaties Hypo met goede bloedglucosewaarde?

  • crejos

Hypo met goede bloedglucosewaarde?

Wie heeft meegemaakt dat men neervalt, terwijl je wel  een goede bloedglucosewaarde hebt (10.6) ? Het lijkt op een “ernstige hypo ” met trekkingen/insult. Het is de 2e keer in een jaar tijd dat dit me overkwam. Vorige keer werd het door de arts en dvk afgedaan als flauwvallen, maar nu het me een tweede keer is overkomen, maak ik me toch wel ernstige zorgen. Zo’n aanval duurt ongeveer 5/10 min.

    • crejos

    Sensor gaf 7.7 aan

  • Beste Crejos,

    Wat betreft deze waardes is er zeker geen sprake van een hypo.
    Natuurlijk hebben mensen met diabetes vaak ook problemen door complicaties door hun diabetes
    bv: hartproblemen, snel stijgende of dalende bloeddruk, epilepsie, autonome neuropathie etc. Misschien reageert u te heftig op bepaalde medicatie en natuurlijk als vrouw kunt u eventueel ook last hebben tijdens de menstruatie of overgang. Mijn advies is dan ook contact met uw behandelaars op te nemen en alles eens de revue te laten passeren en u niet laten afschepen met “flauw vallen” want flauw vallen heeft ook een oorzaak.

    met vriendelijke groet;
    Thijs van Vilsteren
    Medewerker Klantenservice en Diabeteslijn van Diabetesvereniging Nederland

    • jako

    Misschien ene te snelle daling van je bloedsuiker? Dat je van (veel) te hoog vrij snel aan het dalen bent, dat geeft ook hypo verschijnselen. Maar dat zou je moeten kunnen zien omdat je een sensor hebt.

  • Hoi,

    Ik herken dat.
    Het overvalt je. Je voelt geen hypo aankomen. Je bent voor een paar seconden licht in je hoofd en dan val je weg.
    Je bent bij kennis, maar kunt niet bewegen of spreken.
    De ene keer is het na 5 minuten over, de andere na maximaal 10 minuten. Langer heeft het nooit geduurd bij mij.
    Ik reageerde op pijnprikkels.
    Zo onverwacht als het kwam, was het ook weer over.

    Het probleem is dat er allerlei factoren schuldig aan konden zijn.

    * Slikte Metformine 500mg en een korte periode Janumet
    * Was in de overgang
    * In een hele stressvolle periode
    * Slikte nog veel andere medicatie
    * Was absoluut niet ingesteld
    * Had veel andere gezondheidsproblemen die al dan niet stressgerelateerd waren.

    Ik heb, op een gegeven moment, besloten om op de Glimeperide na, alle medicijnen overboord te gooien.
    In diezelfde periode ben ik begonnen weer uit dat emotionele dal te klimmen en mijn lijf te ontgiften van 30 pillen per dag.

    Wat duidelijk werd is dat, nadat ik met de Metformine was gestopt, het wegvallen onmiddellijk ophield en nooit meer is teruggekomen.
    Maar omdat er nog zoveel andere factoren meespeelden, kan ik nooit met zekerheid zeggen dat Metformine de enige oorzaak is geweest.

    Sindsdien heb ik meer dan genoeg met nieuwe stress te maken gekregen en ook bestaande en nieuwe gezondheidsproblemen.
    Maar ik ben nooit meer weggevallen, dus laat je niet vertellen dat het tussen de oren zit, zoals ze bij mij deden.

    Waar je naar kunt kijken is dit:
    * Welke andere medicijnen slik je en wat zijn de wisselwerkingen met de medicatie/insuline die je voor de diabetes gebruikt

    Laat, waar mogelijk, iemand je bloedsuikers prikken als je weer wegvalt
    In het revalidatiecentrum waar me dit ook overkwam, spraken ze over een “relatief hypo”.
    Je bloedsuikers dalen dan te snel, hoewel ze nog steeds te hoog kunnen zijn.

Wil je reageren op dit bericht, dan moet je ingelogd zijn met je account.