Home Forums Nieuw met diabetes Metformine

Metformine

Ik gebruik sinds 3 weken dit medicijn, eerst 2 x 500 mg en sinds een week 2 x 1000 mg. Heb van begin al last van maag en darmen en diarree. Het belemmerd wel de dagelijkse gang van zaken. Hebben hier meer mensen daar last van en wat doen jullie daar aan? Gr Corrie

  • Ik had hier bij de start wel last van, maar het was binnen twee à drie dagen weer voorbij.
    Als je er echt last van houd, dan lijkt het me verstandig om contact op te nemen met je behandelaar. Langdurig diarree kan ook uitdroging veroorzaken, naast dat het niet prettig is in het dagelijks leven.

  • Hoi Zorua
    Mijn advies is als dit langer aan houd naar de huisarts gaan ik heb zelf het tegenovergestelde ik kan niet meer naar de WC al naar 3 dagen ik slikte 1 pil van 500 mg metformine Per dag nu hen ik van de internist tranjenta pillen gekregen 1 per dag 5mg en het gaat goed maar het is duurde dan metformine dus eerste keus
    Ik hoor wel vaker dat mensen diarree krijgen
    Ik hoop dat je er wat aan heb
    Ik heb zelf ook veel getopt met diabetes type twee
    Mvg Yvonne

  • Stoppen met die rotzooi en overgaan op keto/low carb ,intermittent fasting en supplementen !
    Na verloop van tijd wordt de werking steeds minder en komen er steeds meer pillen bij en tenslotte eindig je met insuline en wordt je alsmaar vetter en vetter :-0

    • Wat een merkwaardige reactie er wordt een vraag gesteld nav een serieuze klacht die iemand heeft er wordt NIET om dieetadvies gevraagd!

  • Niet iedereen red het met keto/low carb… steeds “vetter en vetter” klinkt ook een beetje gek. Ik ken ook wel mensen die insuline gebruiken en gewoon op gewicht blijven.

    Ik slik nu een tijdje metformine (1 keer per dag 500mg) en heb ook veel last van diarree, maag en darmen. De huisarts zegt dat ‘t een tijd aan kan blijven, ik vind het soms vervelend maar raak er ook wel aan “gewend”. Hopelijk wordt het bij jou snel beter!

Wil je reageren op dit bericht, dan moet je ingelogd zijn met je account.