Home Forums Bloedsuikerwaarden plotselinge verhoging HbA1c

plotselinge verhoging HbA1c

Hallo lotgenoten ik heb een vraag, ik heb een jaar enorm goede HbA1c gehad van 40. Iedereen was zeer tevreden. Ik had het metabool syndroom waardoor mijn lichaam resistent was voor insuline, maar nadat ik was afgevallen ging dit helemaal op zijn retour en mijn diabetes knapte ontzettend op. Nu na een jaar van zeer goede waardes, heeft mijn internist besloten om te stoppen met tolbutamide en forxiga, omdat ik bij forxiga ook chronische blaasonsteking kreeg en ik kon weer terug naar de huisarts voor controle. Ik  hoefde niet meer naar de internist, maar na 2,5 maand kwam ik bij de diabetesverpleegkundige van de huisarts en nadat ik bloed had laten prikken en ik ben mij een hoedje geschrokken zo ook de artsen: mijn HbA1c is van 40 naar 69 geschoten in 2,5 maand!  Ik slikte alleen nog maar metformine, maar ben per direct nu op Januvia gezet…. Zijn soortgelijke gevallen bij jullie bekend? Januvia is een vrij nieuw middel begrijp ik. Nu heb ik wel begin januari een injectie gehad in mijn hernia van cortisteroiden met prednison, zou dit invloed hebben, of is mijn metabool syndroom weer teruggekomen?
Is hier iemand die met mij mee kan denken hoe dit kan?

  • Hoi,

    Dat is schrikken!

    Die injectie met cortisteroiden met prednison werkt bloedsuiker verhogend.
    Zoek het maar eens op in Google of een andere zoekmachine.
    Je had daarvoor gewaarschuwd moeten worden, maar ook je huisarts en dvk zouden dit moeten weten.

    Januvia is al een aantal jaren op de markt. Of het voor jou werkt, is heel persoonlijk.

    Of je metabool syndroom is teruggekomen kan alleen worden vastgesteld door onderzoek.

  • Ik dacht Januvia problemen gaf met het hart daar is een hele rel over geweest groet Bert.

  • Foxiga dit product is ook kanker gevoelig dat hebt ik gelezen groet Bert

      • Miepie

      Nou, lekker dan, die forxiga heb ik van 2015 tot vorig jaar moeten slikken, sinds ik spuit gelukkig niet meer.

  • Mijn werd ook gevraagd of ik dit wilden gebruiken maar mijn internist wees mijn op de gevaren dus niet aan begonnen ….

Wil je reageren op dit bericht, dan moet je ingelogd zijn met je account.